Õppevideo filmimine

Õppevideo filmimine ei pruugi alati vajada viimase peal tehnikat ning tihti võib piisata ka heast ideest ning mobiilikaamerast. Kui aga soov on luua kvaliteetse heli ning pildiga õppevideo ning vajad abi filmimisel, siis võta julgelt meiega ühendust!

Efektiivse õppevideo ABC:

  1. Mõelge, kellele õppevideo suunatud on? Lihtsalt öeldes – kui eesmärk on õpetada raamatupidamist alustavale ettevõtjale, siis ei saa kohe esimeses videos rääkida mõistetega, millest õppija kuulnud pole. Kui aga on teada, et kuulajad on näiteks arstiõppe viimases kursuses, siis erialased mõisted teevad õppe ladusamaks. Kaardistades õppijale iseloomulikud tunnused oskad õpet paremini suunata.
  2. Tähtis on leida kompromiss kiire video ning arusaadava video vahel. Kui ühes õppevideos on näiteks 100 lauset, iga lause kestab keskmiselt 4 sekundit, siis võib-olla on võimalik ilma õpet kahjustamata 15 lauset ära jätta. Tuleb endalt küsida, kas iga lause, mis kõlab on tähtsam kui need 4 sekundit, mida saaks säästa. Kujutage ette, et loote justkui õpilasele reklaamvideot, mis peab võimalikult kiirelt enda sõnumi edasi andma, sest iga sekund maksab. Kindlasti ei saa seda punkti sõna-sõnalt võtta, aga tasub oma tekst kriitilise pilguga üle vaadata!
  3. Visake nalja või improviseerige. See ei pruugi sobida kõikide videote puhul, kuid kui vähegi võimalik, siis tehke õppimine lõbusaks!
  4. Filmi video kvaliteetse kaameraga ning salvesta heli hea mikrofoniga. Kui vastavat tehnikat ning meeskonda pole, siis on mõistlik küsida abi. Kutsudes meid appi saaksime aidata nii materjali koostamises, kui ka videote teostamises!

Nende eelnevatele punktidele tasub mõelda. Õppevideod vajavad alati erinevat lähenemist ning tihti kõige paremad ideed tulevad just võttepäeval olles tegevuses sees.

Valik tehtud õppevideoid

Haridusministeeriumi mainevideo
Minudoc õppevideo
Settle Estonia Vitali kogemus
Äripäeva konverentsi Facebooki video
Eesti keele õppevideo “Kodu tutvustus”
Valgustuse reklaam Saksa kliendile
logo

Soovid lisainfot?

Kui soovid kvaliteetset õppevideot, siis kirjuta meile ning aitame mõelda, kuidas see kõige efektiivsemalt teostada!

"*" tähistab nõutud välja

This field is for validation purposes and should be left unchanged.