Kodulehe tegemine WordPressis:
5 pluginat, mis võiks igal lehel olla

Kui käsil on kodulehe tegemine WordPressis, siis tõenäoliselt oled mõne pluginaga juba kokku puutunud. Pluginate valimisel tasub jälgida, et see toetab sinu WordPressi versiooni ning kindlasti vaata üle ka plugina reitinig ning kasutajate arv. Ei tasu tõmmata veebilehele pluginaid, mille reiting on halb või aktiivseid kasutajaid on vähe.

Pluginaid on nii tasuta kui tasulisi versioone. Tasulise plugina puhul on edaspidine tehniline tugi kindlam kui mõne tasuta plugina puhul, kuid siiski on palju tasuta pluginaid, mis toimivad suurepäraselt. Üldjuhul on sellistel pluginatel ka tasuline versioon olemas, kus makstes tulevad juurde lisafunktsioonid.

Reeglina tuleks vältida olukorda, kus veebilehel on palju pluginaid, eriti selliseid, mis lahendavad sama probleemi. Oma lehel olevate pluginatele tuleks aeg-ajalt silm peale visata, et kui otseselt enam pluginat ei kasuta, siis võiks selle eemaldada. Nii võib paraneda veebilehe kiirus ja turvalisus.

Kui soovid koos spetsialistiga veebilehe pluginaid ning kogu veebilehe üle vaadata, siis leiad lisainfot meie kodulehe teenustes.

Siin on loetelu pluginatest, mida tihti kasutame.

Duplicator

Duplicator on suurepärane plugin, millega saad teha oma lehest koopia.  Tegu on tasuta pluginaga, kuid olemas on ka tasuline versioon, mille vajadus tekib pigem ekstreemsetel olukordadel.  Mõistlik oleks igakuiselt või pärast suuremat muutust teha veebilehest koopia, et vajadusel samm tagasi astuda, kui peaks midagi veebilehega juhtuma. Sellisel juhul saad arendaja abiga või ise viimase koopia seisus lehe taastada.

Yoast SEO

Yoast SEO on vaieldamatult populaarsem SEO plugin. Yoast on abiks veebilehe SEO seadistamisega. Pluginal on ka tasuline versioon, kuid nii nagu eelmisega ei ole enamus veebilehtedel seda otseselt vaja. Yoastiga tuleb kaasa väga palju erinevaid funktsionaalsusi, millest saab lugeda plugina originaallehel siit. Kui soovid SEO seadistamisel abi, siis uuri lisa meie SEO teenustes ning aitame sul koos seda seadistada.

Redirection

Redirection plugin on kasulik, kui oled muutnud mõne lehe aadressi ning soovid, et vana link ei muutuks „404 Page not found“ erroriks, siis tasub vanalt aadressilt suunata kogu liiklus uue aadressi peale. 404 Error tekib lehele siis, kui külastaja tuleb lingile, mida lehel ei ole olemas. See võib juhtuda, kui oled aadressi hiljuti muutunud või jaganud kliendile näiteks kirjaveaga aadressi. Viimase puhul ei ole probleem nii suur. Lisaks sellele on Redirection pluginaga võimalik jälgida kõiki 404 erroreid ning määrata igale vigasele aadressile uus aadress. Tegu on tasuta pluginaga, mida järjepidevalt uuendatakse ja arendatakse.

EventOn

EventOn on suurepärane plugin, mida läheb tarvis, kui lehele on vaja kalendrit. Olgu selleks siis kontsert, koolitus või midagi muud. EventOn teeb ürituse korraldamise ja veebilehel kuvamise mugavamaks ja haldamise lihtsaks. Analoogseid pluginaid on kindlasti veel, kuid meile on siiani sobinud just see plugin.

WP Rocket

WP Rocket on plugin, mis aitab veebilehte kiiremaks teha. WP Rocketil on palju võimalusi, kuidas veebilehte vähem mahukamaks ja kiiremaks teha. Lazy Load piltidele/videotele – laeb lehe lõpus olevaid pilte ja videoid alles siis, kui lehe külastaja on jõudnud selle osani lehel. CSS ja JS koodi kombineermine ja minimeerimine – eemaldab kõik tühikud ja ebavajalikud kommentaarid koodist ning kombineerib kõik skriptid ühte tervik skripti.
Tegu on tasulise pluginaga, kuid see on seda väärt. Kui soovid tasuta sarnast pluginat, siis analoogsed pluginad on: W3 TOTAL CACHE ja WP Super Cache.

Loodame, et sellest postitusest on olnud abi. Kui tunned, et vajad abi oma kodulehe tegemisel või soovid täiesti uut kodulehte, siis siit leiad meie kodulehe teenused.